главная написать нам редакция сайта  
    support@ukrfood.com.ua   
ПРЕСС-ЦЕНТР

Пресс-центр
Агентство промышленных новостей
2013-11-18Нова альтернатива фінансування заходів щодо захисту навколишнього середовища

З 1 вересня поточного року набрав чинності Закон України №422, яким внесено зміни до розділу VІІІ Податкового кодексу та запроваджено сплату екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів. Сплачувати цей податок повинні особи, які здійснюють ввезення, виробництво, придбання транспортних засобів та кузовів до них, що в подальшому підлягають утилізації.

Розглянемо детальніше порядок обчислення, подання податкової звітності та інші аспекти даних нововведень.

Отже, з дня набрання чинності Закону № 422, тобто з 1 вересня 2013 року за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів здійснюватиметься сплата екологічного податку. Згідно зазначеного вище Закону, яким внесено зміни до статті 240 Податкового кодексу до платників екологічного податку віднесено суб’єктів господарювання, юридичних осіб, що не здійснюють господарську діяльність, бюджетні установи й організації, постійні представництва нерезидентів, включаючи тих які виконують агентські функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, під час провадження діяльності яких на території України і в межах її континентального шельфу та виключної економічної зони здійснюється ввезення, виробництво, придбавання транспортних засобів і кузовів до них, що в подальшому підлягають утилізації.

Платниками податку за транспортні засоби є особи, які:

- ввозять на митну територію України транспортні засоби та/або кузови до них (за винятком кузовів товарної категорії 8707 10 10 згідно з УКТ ЗЕД ) у митному режимі імпорту;

- здійснюють виробництво транспортних засобів на митній території України для їх продажу на внутрішньому ринку України;

- придбавають транспортні засоби у осіб, які не є платниками цього податку згідно з ПКУ, а саме у осіб, які ввезли на митну території України транспортні засоби, що належать дипломатичним представництвам або консульським установам іноземних держав, міжнародним організаціям, які користуються привілеями та імунітетом із загальновизнаними принципами та нормами міжнародного права, а також працівникам таких представництв, установ, організацій та членам їхніх сімей.

Разом з тим, не є платниками податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів особи, які, зокрема, придбавають у власників транспортних засобів на території України транспортні засоби, які вже були до 01.09.2013 року в установленому порядку вперше зареєстровані та/або перереєстровані.

Звертаємо Вашу увагу, у разі якщо особою ввезено на митну територію України у митному режимі імпорту транспортний засіб до 01.09.2013 року, а його реєстрацію буде здійснено в ОВС після 01.09.2013 року, то такий транспортний засіб не підлягатиме оподаткуванню екологічним податком за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів.

Ставки утилізаційного податку встановлено статтею 246-1 Податкового кодексу, до яких застосовується коефіцієнт залежно від робочого об’єму циліндрів двигуна або повної маси транспортного засобу.

Так, ставка утилізаційного податку для транспортних засобів, що класифікуються за кодом товарної позиції 8703 згідно УКТ ЗЕД, становить 5500 грн., а для транспортних засобів, що класифікуються за кодами товарних позицій 8702, 8704, 8705 згідно з УКТ ЗЕД, - 11000 грн.

Датою виникнення податкового зобов’язання для транспортних засобів, вироблених в Україні, є дата реалізації транспортних засобів на внутрішньому ринку України особою, яка виробила (виготовила) такі транспортні засоби.

Разом з тим, суб’єкти господарювання, які виробляють транспортні засоби та взяли на себе зобов’язання забезпечити утилізацію транспортних засобів власного виробництва, вносяться до Реєстру відповідно до наказу Мінпромполітики України. Дані суб’єкти господарювання, яких вже внесено до Реєстру самостійно видають довідки про звільнення від сплати податку на кожних транспортний засіб, вироблений ним та реалізований на внутрішньому ринку для подальшої передачі власнику транспортного засобу.

Фахівці стверджують, що прийняття так званого „утилізаційного збору” дозволить вирішити питання поводження з непридатними для використання транспортними засобами, зменшити негативний вплив на навколишнє природне середовище та здоров’я людей та поповнити бюджетну казну на 2,2 млрд. гривень.

Джерело: ДПІ у Шевченківському районі м. Києва ДПС

ГДЕ МЫ?...
началопресс-центрстатья ID1881
 
Контакты АПН: E-mail: support@ukrfood.com.ua, SKYPE: apn_support
©1999-2019 Агентство Промышленных Новостей АПН