главная написать нам редакция сайта  
    support@ukrfood.com.ua   
ПРЕСС-ЦЕНТР

Пресс-центр
Агентство промышленных новостей
2005-04-04Звернення Учасників Національної асоціації цукровиків України

Президенту України

Віктору Андрійовичу Ющенку

ЗВЕРНЕННЯ

Учасників Національної асоціації цукровиків України

м.Київ

4 квітня 2005 року

Вельмишановний Вікторе Андрійовичу!

Турбуючись про долю бурякоцукрової галузі України, яка завжди була

і залишається основою продовольчої безпеки та експортного потенціалу держави, вважаємо за свій обов’язок звернутися до Вас з приводу наступного.

Постановою Верховної Ради України від 3 березня 2005 року № 2465-IV схвалено Рекомендації парламентських слухань “Про законодавче забезпечення розвитку бурякоцукрового комплексу в Україні та заходи щодо його покращення”, які зокрема передбачають недопущення введення в Україну цукру-сирцю з тростини та лібералізації торгівлі цукром з метою захисту вітчизняного бурякоцукрового виробництва.

Ввезення в Україну, починаючи з 1998 року, відповідно до законів України щорічно в середньому 260 тис. тонн цукру на внутрішньому ринку та понад 100 тис. тонн білого цукру та цукрових сиропів у рамках угод про вільну торгівлю негативно впливало на цінову ситуацію на внутрішньому ринку цукру, економіку всіх учасників бурякоцукрового виробництва.

Як наслідок, за період з 1990 року по 2004 рік деноміновано і повністю ліквідовано більше 30 цукрових заводів. Внаслідок зменшення площ під вирощування цукрових буряків та закриття цукрових заводів втратили роботу понад 400 тис. чоловік, що спричинило високу соціальну напругу в бурякосіючих регіонах країни.

В той же час, Кабінетом Міністрів України подано Верховній Раді України підготовлений Мінекономіки проект Закону України “Про внесення змін до деяких законів України”, яким передбачається внесення змін до Митного тарифу України, зокрема, різке зменшення діючих ставок ввізного мита по 17, 18 та 21 групам товарів УКТ ЗЕД.

Так, по позиції 1701 передбачається встановлення ставки мита, як пільгової так і повної, у розмірі 50 відсотків митної вартості проти діючої 300 євро за одну тонну, по позиції 1702- 15 відсотків проти діючої 300 євро (пільгова) і 600 євро (повна), 1703 – 12 відсотків проти 80 євро (пільгова ) і 160 євро (повна), 1704 – 10 відсотків, 1806 (шоколад та інші готові харчові продукти з вмістом какао) – 15 відсотків проти 300 євро (пільгова) і 600 євро (повна), та по позиції 2106 (харчові продукти не включені до інших угрупувань) – 10 відсотків проти 500 євро (пільгова) і 1000 євро (повна), а по деяким підгрупам – 5 відсотків митної вартості.

Вважаємо, що у разі прийняття такого законопроекту український ринок цукру буде знищено, а вітчизняна бурякоцукрова галузь остаточно зруйнована. За прогнозами відбудеться закриття 90-95 % цукрових заводів та відповідне скорочення робочих місць, що в свою чергу призведе до підвищення соціальної напруги в усіх регіонах України. Як нам відомо, вже сьогодні працівники майже всіх цукрових заводів, у тому числі й тих, які вже тривалий час на працювали, готові вийти на вулиці та встановити намети.

Одночасно інформуємо, що питання збереження існуючих ставок ввізного мита на групи товарів за кодами УКТ ЗЕД 1701, 1702, 1703, 1704, 1806 та 2106 обговорювалися за участю народних депутатів України, представників зацікавлених органів державної влади та місцевого самоврядування, галузевих підприємств та організацій, представників громадської на “круглому столі”, організованому народним депутатом України Катериною Ващук. Всі присутні одностайно підтримали пропозицію щодо збереження діючих ставок ввізного мита.

Шановний Вікторе Андрійовичу! Цукровики України уклінно просять Вашого втручання та недопущення зниження існуючих ставок ввізного мита на групи товарів за кодами УКТ ЗЕД 1701, 1702, 1703, 1704, 1806 та 2106, як це запропоновано проектом Закону України “Про внесення змін до деяких законів України”, внесеним до Верховної Ради України Кабінетом Міністрів України.

За дорученням цукровиків України

Члени Ради Національної асоціації цукровиків України:

ЗАГОРОДНИЙ Г.Д.

ЯРЧУК М.М.

АРАПОВ О.В.

БОРИСЮК П.Г.

БОЙКО І.М.

БІЛИК В.Н.

ВЛАСЮК М.А.

ЗОЛОТАРЬОВ Є.М.

ІВАНЧИК В.П.

ІЛЬЧЕНКО Ю.П.

КОРИЛКЕВИЧ Б.М.

КОСТЕНКО П.І.

КРИНИЦЬКИЙ Б.П.

МАРИНОВСЬКИЙ Л.І.

ПОЛЯКОВ Ю.О.

ПРИТУЛЮК А.П.

РОМАНЕНКО О.О.

САМЧУК О.Г.

ТАРТАСЮК Г.П.

ТИМОХА О.Ф.

ТОДОРОВ М.Х.

ФЕДОРЕНКО С.М.

ШКУРКО М.І.

ШТАНГЕЄВ В.О.

ЮХИМЕНКО І.І.

ГДЕ МЫ?...
началопресс-центрстатья ID425
 
Контакты АПН: E-mail: support@ukrfood.com.ua, SKYPE: apn_support
©1999-2020 Агентство Промышленных Новостей АПН